Plzeň Praha Pardubice
Ochutnej
Plzeň

Prima Fresh Festival 2015

Apetit Festival se do Plzně vrací s novým názvem Prima FRESH Festival. Nabídne i hadí maso

Plzeň, 10. dubna 2015 - Apetit Festival je teď FRESH! Tak zní letošní motto oblíbeného kulinářského festivalu, který už popáté přinese možnost ochutnat skvělou gastronomii nejen ze západočeského regionu. Oficiálním spolupořadatelem akce se od letošního roku stala televize Prima, a tak se původní název Apetit Festival změnil podle kulinářské značky televize na Prima FRESH Festival. V západočeské metropoli se velká kulinářská show odehraje od pátku 22. do neděle 24. května 2015, hlavní program se uskuteční u OC Plzeň Plaza.

Prima FRESH Festival letos slibuje jedinečné gastronomické zážitky a také celou řadu osobností spojených se špičkovým jídlem. Přijďte se podívat na skvělé kuchařské show a naučte se vařit s nejlepšími kuchaři České republiky, kteří přímo z pódia budou vést kulinářské workshopy. V Plzni své umění ukáže ´zlý šéf´ Zdeněk Pohlreich, slovenský kuchařský mág, který mimo jiné působil jako zástupce šéfkuchaře v restauraci Jamieho Olivera, Marcel Ihnačák nebo Jiří Štift, vyhlášený šéfkuchař známý z televizní soutěže MasterChef, Ivan Vodochodský či Riccardo Lucque.

Tím výčet známých tváří nekončí. FRESH Festival bude mít nově i druhé podium, na kterém se v západočeské metropoli představí také, Gondíci, Markéta Hrubešová, Karolína z pořadu TV Prima, Petr Havlíček, nebo autorka jednoho z nejčtenějších blogů o jídle Veronika KOKO Kokešová. Pro čtyři vybrané návštěvníky budou připravené plně vybavené kuchyně, ingredience, nádobí a vše potřebné… Pod vedením známých osobností budou pokrmy vařit naživo společně s nimi.

Tradiční součástí festivalu je soutěž o Západočeskou restauraci roku, které se již tradičně účastní 15 TOP restaurací západočeského regionu se svým soutěžním degustačním menu. Přímo na festivalu pak návštěvníci ochutnají některé opravdu mimořádné pokrmy. Avantgardní kuchař Petr Koukolíček zde bude mít hned dvě restaurace. V jedné z nich se budou podávat extrémní pochutiny – krajta královská, krokodýl, žáby, maso ze zebry. Druhá pak představí molekulární gastronomii. V dalším stánku u Petra Ocknechta se hosté zakousnou do specialit z hmyzu, Veronika KOKO Kokešová ve spolupráci s restaurací Tamarind Tree představí svoje chilli menu v pop-up restauraci UKOKO.

Soutěže o Pivo FRESH Festivalu se zúčastní dvě desítky pivovarů a minipivovarů. Chuťové buňky milovníků vína zase uspokojí desítka vinařství.

FRESH Festival je letos součástí projektu Plzeň 2015, což vede k jeho dalšímu vylepšení. Festival díky tomu nabídne výrazně lepší zázemí pro návštěvníky, včetně velkokapacitních stanů, i zbrusu nové pódium pro účinkující. Ve spolupráci s projektem Plzeň 2015 se podařilo do Plzně dostat show Michelinského kuchaře ze španělského San Sebastianu.

Díky vzrůstající oblibě bude letos festival třídenní, což také přispěje k pohodlí návštěvníků. V pátek 22. května bude program probíhat od 15 do 21 hodin (vstupné 50 Kč), v sobotu 23. května od 10 do 21 hodin (vstupné 100 Kč) a v neděli 24. května od 10 do 16:30 hodin (vstupné 50 Kč).

Hlasuj a vyhraj!

Hlasuj o tom, kdo získá titul Západočeská restaurace roku 2015 a Pivo Fresh Festivalu Plzeň 2015 a vyhraj ceny v hodnotě 22 tis. Kč. Výherce bude losován v neděli 24.5. v 16:00 hod na hlavním pódiu festivalu. Pro zařazení do slosování je podmínkou uvést celé jméno a email.

Pravidla soutěže:

1) Každý platící návštěvník dostane u vchodu vstupenku s kupony pro odtrhnutí pro Západočeskou restauraci roku a Pivo Fresh Festivalu.

2) Kupony se vhazují do centrálního boxu umístěného na hlavní ploše (stan označený symbolem soutěž).

3) Od každého návštěvníka si kupony přebere hosteska, která lístek označí soutěžním číslem požadované restaurace/pivovaru a vhodí ho do boxu.

4) Pokud chcete být zařazeni do slosování o ceny od partnerů soutěže v hodnotě 22.000 Kč, napište na kupón celé jméno a emailovou adresu, na kterou vás budeme v případě vylosování kontaktovat.

5) O vítězi v kategorii Západočeská restaurace roku 2015 rozhodne z části i odborná porota, která se bude skládat z osob z řad známých kuchařů, účinkujících v hlavním programu Fresh Festivalu. Jejich rozhodnutí bude mít stejnou hodnotu, jako celkové pořadí určené hlasy od návštěvníků.

6) Termín hlasování a předání cen.

22.5. od 15:00 do 19:00, poté bude udělán mezisoučet hlasů. K zveřejnění mezivýsledku soutěže dojde ve 20:00 na hlavním pódiu festivalu.

23.5. od 10:00 do 19:00, poté bude udělán druhý mezisoučet hlasů. K zveřejnění druhého mezivýsledku soutěže dojde ve 20:00 na hlavním pódiu festivalu.

24.5. od 10:00 do 14:00, kdy budou sečteny všechny hlasy a vylosován návštěvník, který obdrží hodnotné ceny. K předání cen vylosovanému návštěvníku a zveřejnění konečného výsledku soutěže dojde v 16:00 na hlavním pódiu festivalu.

 

Vstupenky Nahoru

Pátek 22.5. 50,- Děti do 130cm ZDARMA
ZTP ZDARMA
Sobota 23.5. 100,- Děti do 130cm ZDARMA
ZTP ZDARMA
Neděle 24.5. 50,- Děti do 130cm ZDARMA
ZTP ZDARMA

Jediný vstup do festivalového areálu najdete v nultém patře OC Plzeň Plaza. Budou zde umístěny kasy s prodejem vstupenek, které si je možné koupit pouze v místě konání. Pokud jste hosty festivalu, najdete zde i guest list.

Cena je včetně všech poplatků a DPH.


Upozornění: Kupujte vstupenky pouze v kase před vchodem do areálu, budou prováděny kontroly pravosti vstupenek.
Po opuštění festivalového areálu se můžete vrátit zpět pouze s razítkem, které si vyžádáte u personálu, který bude přítomný u hlavního vchodu.

Mapa areálu Nahoru

Mapa s dalšími informacemi o areálu ›

Provozní doba Nahoru

Provozní doba areálu

Pátek 22.5.2015 od 15:00 hod. do 21:00 hod.
Sobota 23.5.2015 od 10:00 hod. do 21:00 hod.
Neděle 24.5.2015 od 10:00 hod. do 16:30 hod.

Provozní doba pokladny

Pátek 22.5.2015 od 15:00 hod. do 20:00 hod.
Sobota 23.5.2015 od 10:00 hod. do 20:00 hod.
Neděle 24.5.2015 od 10:00 hod. do 15:30 hod.

Doprava Nahoru

Areál bývalého výstaviště za OC Plaza, Plzeň Radčická 2, 301 00 Plzeň souřadnice GPS - Loc: 49°45'6.112"N, 13°22'13.913"

Autem Parkování ZDARMA

Po dobu trvání festivalu je možné zaparkovat na velkokapacitním parkovišti u OC Plzeň Plaza zcela zdarma.

Vlakem http://jizdnirady.idnes.cz/ vlakyautobusy/spojeni/

Cílová stanice Plzeň Hlavní nádraží, na tramvajové zastávce Hlavní nádraží ČD nasedněte na tramvaj č. 2, cílová zastávka je Výstaviště. Areál festivalu se nachází za OC Plaza. Doporučujeme projít nákupním centrem.

Autobusem http://jizdnirady.idnes.cz/ vlakyautobusy/spojeni/

Cílová stanice CAN Plzeň / OC Plaza je vzdálena zhruba 200 m ve směru tramvaje č. 2 do centra.

Jízdomat.cz
Domluvte se a přijeďte na APETIT FESTIVAL spolujízdou přes Jízdomat! Spolujízda je moderní způsob dopravy, kdy řidič nabídne volné místo v autě a spolujezdci si mohou přisednout. Společně tak ušetří dost času i peněz a přispívají k lepšímu životnímu prostředí. Nabídku spolujízdy na APETIT FESTIVAL vložíte i naleznete na www.jizdomat.cz/apetit-festival-plzen. Nechte se svézt spolujízdou.

Ubytování Nahoru

 

Předem bychom vám doporučili ubytování v kvalitním a přitom cenově dostupném hotelu Iridia****, který se stal partnerem FRESH FESTIVALU. Pokud se vám poštěstí, můžete zde potkat i známé tváře festivalu.

Hotel Iridia *** — Plzeň http://www.iridia.cz

Dětský koutek Nahoru

Ve festivalovém areálu bude připraven RIO MARE dětský koutek, jehož součástí budou nafukovací atrakce, zábavně naučný program.

Pravidla hlídání:
  • Hlídání bude probíhat ve stanu určeném pro tuto aktivitu a jeho okolí v době festivalu.
  • Rodiče musí předložit k nahlédnutí svůj platný občanský průkaz.
  • Jelikož kapacita stanu je omezena, rodiče si vždy po 30 minutách musí přijít prodloužit dobu hlídání, nebo ji ukončit, aby byla možnost i pro ostatní.
  • Děti budou hlídané zaměstnanci profesionální agentury, kteří mají pro tyto účely kvalifikaci a zkušenosti.
  • Hlídání bude probíhat formou výtvarných a sportovních aktivit.

Pro ty nejmenší návštěvníky bude k dispozici kabina s přebalovacím pultem a zázemím pro kojení.

Dodatečné informace Nahoru

Zakoupením vstupenky návštěvník bezvýhradně souhlasí s organizačním řádem a pokyny pro návštěvníky na FRESH FESTIVALU.

Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje.
Změna programu vyhrazena.

Měna

V prostorách areálu je základní měnou česká koruna.

První pomoc / Zdravotní služba

Na festivalu bude k dispozici stan zdravotní služby, který bude viditelně označen a bude umístěn blízko hlavního podia festivalu. Otevřen bude po celou dobu konání festivalu. V případě úrazu mimo dosah festivalové služby volejte telefony 155 nebo 112.

Psi a další zvířata

Psi a jiná zvířata mohou do areálu pouze na vodítku a s náhubkem. Je zakázáno jejich volné pobíhání po areálu.

Hygiena

V areálu bude umístěn dostatečný počet mobilních WC a žlaby s tekoucí vodou.

Občerstvení

Alkohol a tabákové výrobky budou prodány jen návštěvníkům nad 18 let věku.

Ztráty a nálezy

Pokud najdete cizí věc, odneste ji prosím na jednu z pokladen u vchodu do areálu. Tam ji od vás převezmou naši zaměstnanci a v případě možné identifikace vrátí majiteli. V případě nemožnosti identifikace ztracené věci se věc uschová u pořadatele až do samého konce konání festivalu,tj. do neděle 18.5.2014 do 19:00 hod. V případě že se nepřihlásí jiný majitel, bude tato ztracená věc vydána až po této hodině. Případné ztráty můžete po festivale hlásit na emailu: petr@freshfestival.cz. Nálezy Vám budou poté zaslány poštou na sdělenou adresu.

Fotografování, nahrávání a natáčení

Jako pořadatelé festivalu jsme smluvně vázáni k tomu, že hudební a jiná vystoupení nebudou žádným způsobem zaznamenávána profesionální záznamovou technikou. Do areálu není dovoleno vnášet profesionální fotoaparáty, kamery a audio nahrávací zařízení. U vchodu do areálu festivalu i na jiných místech jsou návštěvníci podrobeni kontrole bezpečnostní služby, která je povinna nevpustit do areálu žádné osoby s výše uvedenými zařízeními. Povoleny jsou pouze kompaktní a digitální fotoaparáty. Posouzení, zda dané zařízení je či není profesionální, náleží výhradně bezpečnostní službě. Doporučujeme všem návštěvníkům, aby nechali tato zařízení doma a předešli tak možným incidentům na místě. Pokud fotíte pro některé media, je nutné kontaktovat s předstihem pořadatele s žádostí o fotopass.

Bezpečnost

Pro příjemný a bezproblémový chod festivalu je nutné dodržovat pokyny pořadatelů a bezpečnostní služby. Bezpečnostní služba slouží k ochraně návštěvníků, střežení areálu a zařízení festivalu. Pracovníci bezpečnostní služby jsou jednotně oblečeni a označeni nápisem SECURITY.

Bezpečnostní služba má mimo jiné pravomoci: kontrola vstupenek a identifikačních náramků při vstupu do areálu festivalu i při pohybu uvnitř areálu po celou dobu konání festivalu vč, namátkových kontrol, osobní prohlídka při vstupu do areálu (kontrola zákazu vnášení nebezpečných a nepovolených předmětů), vyvedení osoby z areálu festivalu (osoba bez platné vstupenky či poškozeného identifikačního náramku, agresivní osoba, silně podnapilá osoba, neautorizovaní prodejci porušující smlouvu o prodeji, nebezpečné osoby a podobně), zamezení vstupu do prostor nevyhrazených veřejnosti, ochrana návštěvníků, účinkujících a festivalového zařízení.

Identifikační náramky

Identifikační náramky dostanou pouze festivaloví hosté a personál nutný k chodu festivalu. Náramek opravňuje kdykoliv v otevíracích hodinách festivalu areál opustit a zase se vrátit. Identifikační náramek je nepřenosný a při závažném poškození neplatný. Každý návštěvník je povinen se při vstupu do areálu festivalu prokázat bezpečnostní službě. V případě neplatného/poškozeného náramku či nemožnosti se prokázat, nebude umožněn vstup, popřípadě bude dotyčný vyveden bezpečnostní službou ven z areálu.

Propagace firem a prodej zboží

Propagace firem a prodej zboží je na festivale možný jen po domluvě s organizátorem, kterého můžete kontaktovat na petr@freshfestival.cz. V případě porušení tohoto ustanovení bude dotyčný vyveden bezpečnostní službou ven z areálu a předán policii.

Nahoru
youtube