Plzeň Praha Pardubice

Prima Fresh Festival 2015

Apetit Festival přichází do Pardubic s novým názvem Prima FRESH Festival. Nabídne i hadí maso

Apetit Festival je teď FRESH! Tak zní letošní motto oblíbeného kulinářského festivalu, který v Pardubicích přinese již potřetí možnost ochutnat skvělou gastronomii nejen z východočeského regionu. Oficiálním spolupořadatelem akce se od letošního roku stala televize Prima, a tak se původní název Apetit Festival změnil podle kulinářské značky televize na Prima FRESH Festival. V Pardubicích se velká kulinářská show odehraje od soboty 20. do neděle 21. června 2015, hlavní program se uskuteční na dostihovém závodišti.

Prima FRESH Festival letos slibuje jedinečné gastronomické zážitky a také celou řadu osobností spojených se špičkovým jídlem. Přijďte se podívat na skvělé kuchařské show a naučte se vařit s nejlepšími kuchaři České republiky, kteří přímo z pódia budou vést kulinářské workshopy. V Pardubicích své umění ukáže ´zlý šéf´ Zdeněk Pohlreich, dále Roman Vaněk, Dalibor Navrátil, kapitán národního teamu Filip Horký, Karolína z TV Prima, Gondíci či Markéta Hrubešová. Chybět nebude ani Petr Havlíček, odborník na hmyzí kuchyni Petr Ocknecht či expert na molekulární kuchyni a extrémní catering Petr Koukolíček. Pro čtyři vybrané návštěvníky budou připravené plně vybavené kuchyně, ingredience, nádobí a vše potřebné… Pod vedením známých osobností budou pokrmy vařit naživo společně s nimi.

Tradiční součástí festivalu je soutěž o Východočeskou restauraci roku, které se zúčastní TOP restaurace z regionu se svým soutěžním degustačním menu. Přímo na festivalu pak návštěvníci ochutnají některé opravdu mimořádné pokrmy. Avantgardní kuchař Petr Koukolíček zde bude mít hned dvě restaurace. V jedné z nich se budou podávat extrémní pochutiny – krajta královská, krokodýl, žáby, maso ze zebry. Druhá pak představí molekulární gastronomii. V dalším stánku u Petra Ocknechta se hosté zakousnou do specialit z hmyzu.

Soutěže o Pivo FRESH Festivalu se zúčastní dvě desítky pivovarů a minipivovarů. Chuťové buňky milovníků vína zase uspokojí desítka špičkových vinařství. Již tradičně nebudou chybět prodejní prezentace delikates z celého světa a také nejrozsáhlejší kolekce držitelů značek Regionální potravina a MLS pardubického kraje, kdy na festivalu dojde k oficiálnímu slavnostnímu vyhlášení výherců o oceněných v těchto kategoriích za rok 2015.

V sobotu 20. června bude program probíhat od 10 do 21 hodin a v neděli 21. června od 10 do 16:30 hodin (vstupné po oba dva dny je 50 Kč)

Hlasování v kategoriích „Východočeská restaurace roku 2015“ a „Pivo Fresh Festivalu Pardubice 2015“

Hlasuj a vyhraj!

Hlasuj o tom, kdo získá titul Východočeská restaurace roku 2015, Pivo Fresh Festivalu Pardubice 2015 a vyhraj ceny v hodnotě 21 tis. Kč. Výherce bude losován každý den festivalu a to: 20.6. ve 20:00 hod. a 21.6. v 16:00 hod na hlavním pódiu festivalu. Pro zařazení do slosování je podmínkou uvést celé jméno a email.


Pravidla

1) Každý platící návštěvník dostane u vchodu vstupenku s kupony pro odtrhnutí pro Východočeskou restauraci roku 2015, Pivo Fresh Festivalu Pardubice 2015.

2) Kupony se vhazují do centrálního boxu umístěného na hlavní ploše (stan označený symbolem soutěž).

3) Od každého návštěvníka si kupony přebere hosteska, která lístek označí soutěžním číslem požadované restaurace/pivovaru a vhodí ho do boxu.

4) Pokud chcete být, zařazeni do slosování o ceny od partnerů soutěže v hodnotě 21.000 Kč, napište na kupón celé jméno a emailovou adresu, na kterou vás budeme v případě vylosování kontaktovat.

5) O vítězi v kategorii Východočeskou restauraci roku 2015 rozhodne i odborná porota, která se bude skládat z osob z řad známých kuchařů, účinkujících v hlavním programu Fresh Festivalu. Jejich rozhodnutí bude mít stejnou hodnotu, jako celkové pořadí určené hlasy od návštěvníků.

6) Termín hlasování a předání cen.

20.6. od 15:00 do 18:00, poté bude udělán mezisoučet hlasů a vylosován návštěvník, který obdrží hodnotné ceny. K předání cen vylosovanému návštěvníku a zveřejnění mezivýsledku soutěže dojde ve 20:00 na hlavním pódiu festivalu.

21.6. od 10:00 do 14:00, poté bude udělán mezisoučet hlasů a vylosován návštěvník, který obdrží hodnotné ceny. K předání cen vylosovanému návštěvníku a zveřejnění mezivýsledku soutěže dojde ve 16:00 na hlavním pódiu festivalu.

 

Vstupenky Nahoru

1 den 50,- Děti do 130cm ZDARMA
ZTP ZDARMA

K dispozici budou dva vstupy do festivalového areálu, hlavní bránou dostihového závodiště a zadní bránou dostihového závodiště z ulice Pražská. Budou zde umístěny pokladny, s prodejem vstupenek, které si je možné koupit pouze v místě konání. Pokud budete mezi hosty festivalu, využijte hlavního vstupu do areálu, kde najdete samostatnou pokladnu označenou nápisem Akreditace.

Cena je včetně všech poplatků a DPH.


Upozornění: Kupujte vstupenky pouze v pokladnách před vchodem do areálu, budou prováděny kontroly pravosti vstupenek. Po opuštění festivalového areálu pozbývá vstupenka platnosti.

Mapa areálu Nahoru

Mapa s dalšími informacemi o areálu ›

Provozní doba Nahoru

Provozní doba areálu

Sobota 20.6.2015 od 10:00 hod. do 21:00 hod.
Neděle 21.6.2015 od 10:00 hod. do 16:30 hod.

Provozní doba pokladny

Sobota 20.6.2015 od 10:00 hod. do 19:00 hod.
Neděle 21.6.2015 od 10:00 hod. do 15:30 hod.

Doprava Nahoru

Areál dostihového závodiště - Agrofert park. Pražská 607, Pardubice, souřadnice GPS - Loc: 50°1'16.523"N, 15°45'2.295"E

Autem Parkování

Parkování bude možné na následujících plochách:
- parkoviště v areálu dostihového závodiště a v jeho blízkosti
- parkoviště u Parama
- parkoviště u hlavní brány letiště (vjezd z ulice Pražská)
Na parkovací místa vás navede služba parkoviště. Prosíme dodržujte jejich pokyny - cena za parkovné je 100,-Kč/osobní automobil, 50,-Kč/motorka

Vlakem http://jizdnirady.idnes.cz/ vlakyautobusy/spojeni/

Cílová stanice Pardubice hlavní nádraží. Na autobusové zastávce MHD Hlavní nádraží ČD nasedněte na autobus č. 15 nebo č.24 cílová zastávka je Závodiště. Cesta autobusem trvá 10 min. Vstup do areálu festivalu se nachází za cca 200m od této zastávky.

Autobusem http://jizdnirady.idnes.cz/ vlakyautobusy/spojeni/

Cílová stanice Pardubice autobusové nádraží . Na autobusové zastávce MHD Hlavní nádraží ČD nasedněte na autobus č. 15 nebo č.24 cílová zastávka je Závodiště. Cesta autobusem trvá 10 min. Vstup do areálu festivalu se nachází za cca 200m od této zastávky.

Jízdomat.cz
Domluvte se a přijeďte na FRESH FESTIVAL spolujízdou přes Jízdomat! Spolujízda je moderní způsob dopravy, kdy řidič nabídne volné místo v autě a spolujezdci si mohou přisednout. Společně tak ušetří dost času i peněz a přispívají k lepšímu životnímu prostředí. Nabídku spolujízdy na FRESH FESTIVAL vložíte i naleznete na www.jizdomat.cz/apetit-festival-pardubice. Nechte se svézt spolujízdou.

Ubytování Nahoru


Předem bychom vám doporučili ubytování v kvalitním a přitom cenově dostupném hotelu Arnošt***, který se stal partnerem FRESH FESTIVALU. Pokud se vám poštěstí, můžete zde potkat i známé tváře festivalu.

Hotel Arnošt *** — Arnošta z Pardubic 676, 53002 Pardubice www.hotel-arnost.cz

Dětský koutek Nahoru


Ve festivalovém areálu bude připraven RIO MARE dětský koutek, jehož součástí bude zábavně naučný program.

Pravidla hlídání:
  • Hlídání bude probíhat ve stanu určeném pro tuto aktivitu a jeho okolí v době festivalu.
  • Rodiče musí předložit k nahlédnutí svůj platný občanský průkaz.
  • Jelikož kapacita stanu je omezena, rodiče si vždy po 30 minutách musí přijít prodloužit dobu hlídání, nebo ji ukončit, aby byla možnost i pro ostatní.
  • Děti budou hlídané zaměstnanci profesionální agentury, kteří mají pro tyto účely kvalifikaci a zkušenosti.
  • Hlídání bude probíhat formou výtvarných a sportovních aktivit.

Hlídání a program pro děti v dětském koutku zajišťuje:

Rodinné centrum Mama klub Chrudim nabízí pravidelné programy pro rodiče s dětmi, ekovýchovné a další aktivity pro rodiny. Pořádá příměstské tábory a akce pro děti školního věku. Dále vzdělává dospělé v kurzech pro nastávající rodiče, a ve finanční,zdravotní a počítačové gramotnosti. Pořádá také besedy, přednášky a semináře týkající se výchovy a vzdělávání dětí.
www.mamaklubchrudim.cz

Dodatečné informace Nahoru

Zakoupením vstupenky návštěvník bezvýhradně souhlasí s organizačním řádem a pokyny pro návštěvníky na FRESH FESTIVALU.

Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje.
Změna programu vyhrazena.

Měna

V prostorách areálu je základní měnou česká koruna.

První pomoc / Zdravotní služba

Na festivalu bude k dispozici stan zdravotní služby, který bude viditelně označen. Otevřen bude po celou dobu konání festivalu. V případě úrazu mimo dosah festivalové služby volejte telefony 155 nebo 112.

Psi a další zvířata

Psi a jiná zvířata mohou do areálu pouze na vodítku a s náhubkem. Je zakázáno jejich volné pobíhání po areálu.

Hygiena

V areálu budou k dispozici stávající toalety areálu Agrofert parku a budou zde rozmístěny i umyvadla s tekoucí vodou.

Občerstvení

Alkohol a tabákové výrobky budou prodány jen návštěvníkům nad 18 let věku.

Ztráty a nálezy

Pokud najdete cizí věc, odneste ji prosím na jednu z pokladen u vchodu do areálu. Tam ji od vás převezmou naši zaměstnanci a v případě možné identifikace vrátí majiteli. V případě nemožnosti identifikace ztracené věci se věc uschová u pořadatele až do samého konce konání festivalu,tj. do neděle 22.6.2014 do 18:00 hod. V případě že se nepřihlásí jiný majitel, bude tato ztracená věc vydána až po této hodině. Případné ztráty můžete po festivale hlásit na emailu: petr@freshfestival.cz. Nálezy Vám budou poté zaslány poštou na sdělenou adresu.

Fotografování, nahrávání a natáčení

Jako pořadatelé festivalu jsme smluvně vázáni k tomu, že hudební a jiná vystoupení nebudou žádným způsobem zaznamenávána profesionální záznamovou technikou. Do areálu není dovoleno vnášet profesionální fotoaparáty, kamery a audio nahrávací zařízení. U vchodu do areálu festivalu i na jiných místech jsou návštěvníci podrobeni kontrole bezpečnostní služby, která je povinna nevpustit do areálu žádné osoby s výše uvedenými zařízeními. Povoleny jsou pouze kompaktní a digitální fotoaparáty. Posouzení, zda dané zařízení je či není profesionální, náleží výhradně bezpečnostní službě. Doporučujeme všem návštěvníkům, aby nechali tato zařízení doma a předešli tak možným incidentům na místě. Pokud fotíte pro některé media, je nutné kontaktovat s předstihem pořadatele s žádostí o fotopass.

Bezpečnost

Pro příjemný a bezproblémový chod festivalu je nutné dodržovat pokyny pořadatelů a bezpečnostní služby. Bezpečnostní služba slouží k ochraně návštěvníků, střežení areálu a zařízení festivalu. Pracovníci bezpečnostní služby jsou jednotně oblečeni a označeni nápisem SECURITY.

Bezpečnostní služba má mimo jiné pravomoci: kontrola vstupenek a identifikačních náramků při vstupu do areálu festivalu i při pohybu uvnitř areálu po celou dobu konání festivalu vč, namátkových kontrol, osobní prohlídka při vstupu do areálu (kontrola zákazu vnášení nebezpečných a nepovolených předmětů), vyvedení osoby z areálu festivalu (osoba bez platné vstupenky či poškozeného identifikačního náramku, agresivní osoba, silně podnapilá osoba, neautorizovaní prodejci porušující smlouvu o prodeji, nebezpečné osoby a podobně), zamezení vstupu do prostor nevyhrazených veřejnosti, ochrana návštěvníků, účinkujících a festivalového zařízení.

Identifikační náramky

Identifikační náramky dostanou pouze festivaloví hosté a personál nutný k chodu festivalu. Náramek opravňuje kdykoliv v otevíracích hodinách festivalu areál opustit a zase se vrátit. Identifikační náramek je nepřenosný a při závažném poškození neplatný. Každý návštěvník je povinen se při vstupu do areálu festivalu prokázat bezpečnostní službě. V případě neplatného/poškozeného náramku či nemožnosti se prokázat, nebude umožněn vstup, popřípadě bude dotyčný vyveden bezpečnostní službou ven z areálu.

Propagace firem a prodej zboží

Propagace firem a prodej zboží je na festivale možný jen po domluvě s organizátorem, kterého můžete kontaktovat na petr@freshfestival.cz. V případě porušení tohoto ustanovení bude dotyčný vyveden bezpečnostní službou ven z areálu a předán policii.

Nahoru
youtube