Plzeň Pardubice
Ochutnej
Plzeň

Apetit Festival 2014

info_foto_900x275

Kuchařská elita předvede, co umí na Apetit Festivalu 2014

Ještě větší, bohatší a zajímavější bude Apetit Festival 2014 v Plzni. Organizátoři zareagovali na loňskou rekordní účast 32 tisíc návštěvníků a chtějí nabídnout víc. „Kuchařské show předvede opravdová elita mezi českými kuchaři. Populární Zdeněk Pohlreich je s festivalem spojen od začátku, letos ho doplní ještě Roman Paulus, který získal michelinskou hvězdičku pro restauraci Alcron a také rytíř francouzského řádu Chaine des Rotisseurs za gastronomii Dalibor Navrátil. Riccardo Lucque, italský šéfkuchař s bohatou mezinárodní praxí a majitel několika prestižních italských restaurací a autorka webu menudomu.cz Veronika KOKO Kokešová.

Pořadatelé opět pečlivě vybrali 15 TOP restaurací z regionu, které svou nabídkou budou chtít oslovit návštěvníky, aby jim dali hlas v soutěži o titul „Západočeská restaurace roku 2014“. V loňském roce si tento titul odnesla restaurace Saloon Roudná. Vybírat se bude i nejlepší pivo, a to z nabídky 20 pivovarů a minipivovarů, které budou usilovat o titul „Pivo Apetit Festivalu Plzeň 2014“. V roce 2013 nejvíc návštěvníkům chutnal zlatavý mok pivovaru Pašák.

Součástí festivalu se letos stane i nová soutěž Food cup Czech Specials 2014, která si klade za cíl prezentaci kulinářského bohatství ČR. Zúčastní se ji restaurace U Salzmannů, Švejk a Stará Sladovna, které jsou zařazeny do projektu Czech Specials. Tyto restaurace připraví soutěžní pokrm inspirovaný jednou z typických surovin západočeského kraje.

Na své si přijdou i milovníci vína, které bude nabízet desítka vinařství. Nebudou chybět regionální speciality, delikatesy a prezentace farmářů. Vloni se osvědčilo netradiční menu v podobě hmyzu, i to bude možné ochutnat. Kuchař Petr Ocknecht bude připravovat degustační menu z hmyzu a chystá se i nabídku molekulární kuchyně Petra Koukolíčka.

Apetit Festival i letos spojil své jméno se soutěží pro střední školy „Vaříme s regionální potravinou Plzeňského kraje“. Finálové praktické kolo soutěže se uskuteční přímo na Apetit Festivalu, v porotě soutěže zasedne i Zdeněk Pohlreich.

Hlasování v kategoriích „Západočeská restaurace roku 2014“, „Pivo Apetit Festivalu Plzeň 2014“ a food cup Czech Specials 2014

Soutěže o titul Západočeská restaurace roku 2014 a Pivo Apetit Festivalu Plzeň 2014 se zúčastní pečlivě vybraných 15 TOP restaurací a 20 pivovarů. Food cup Czech Specials 2014 se zúčastní restaurace, které jsou zařazeny do projektu Czech Specials. O tom, kdo tento prestižní titul získá, můžete rozhodnout i Vy spolu s odbornou porotou, kterou budou tvořit známé kuchařské osobnosti. Konec hlasování bude 17.5. v 18:00, kdy bude proveden mezisoučet a 18.5. v 15:00. Poté budou hlasy sečteny a vyhlášeny výsledky na hlavním pódiu festivalu a to od 17:00.

Hlasuj a vyhraj!

Hlasuj o tom, kdo získá titul Západočeská restaurace roku 2014, Pivo Apetit Festivalu Plzeň 2014 a v soutěži Food cup Czech Specials 2014 a vyhraj ceny v hodnotě 20 tis. Kč. Výherce bude losován každý den festivalu a to: 17. 5. ve 20:00 hod a 18. 5. v 17:00 hod na hlavním pódiu festivalu. Pro zařazení do slosování je podmínkou uvést telefonní kontakt a email.

Hlasuj_a_vyhraj


Pravidla

1) Každý návštěvník dostane u vchodu vstupenku s kupony pro odtrhnutí pro Západočeskou restauraci roku 2014, Pivo Apetit Festivalu Plzeň 2014 a Food cup Czech Specials 2014.

2) Kupony se vhazují do centrálního boxu umístěného na hlavní ploše (stan označený symbolem soutěž).

3) Od každého návštěvníka si kupony přebere hosteska, která lístek označí soutěžním číslem požadované restaurace/pivovaru a vhodí ho do boxu.

Pokud chce být, zařazeni do slosování o ceny od partnerů soutěže v hodnotě 20.000 Kč. Napíše na kupon své telefonní číslo, na kterého ho budeme v případě vylosování kontaktovat a email.

4) Nově z části o vítězi rozhodně i odborná porota, která se bude skládat z osob z řad známých kuchařů, účinkujících v hlavním programu Apetit Festivalu. Jejich rozhodnutí bude mít stejnou hodnotu, jako celkové pořadí určené hlasy od návštěvníků.

5) Termín hlasování a předání cen.

17.5. od 10:00 do 18:00, poté bude udělán mezisoučet hlasů pro a vylosován návštěvník, který obdrží hodnotné ceny. K předání cen vylosovanému návštěvníku a zveřejnění mezivýsledku soutěže dojde ve 20:00 na hlavním pódiu festivalu.

18.5. od 10:00 do 15:00, kdy bude sečteny hlasy pro a vylosován návštěvník, který obdrží hodnotné ceny. K předání cen vylosovanému návštěvníku a zveřejnění výsledku soutěže dojde v 17:00 na hlavním pódiu festivalu.

Vstupenky Nahoru

1 den 50,- Děti do 130cm ZDARMA
ZTP ZDARMA

Jediný vstup do festivalového areálu najdete v nultém patře OC Plzeň Plaza. Budou zde umístěny kasy s prodejem vstupenek, které si je možné koupit pouze v místě konání. Pokud jste hosty festivalu, najdete zde i guest list.

Cena je včetně všech poplatků a DPH.


Upozornění: Kupujte vstupenky pouze v kase před vchodem do areálu, budou prováděny kontroly pravosti vstupenek.
Po opuštění festivalového areálu se můžete vrátit zpět pouze s razítkem, které si vyžádáte u personálu, který bude přítomný u hlavního vchodu.

Mapa areálu Nahoru

Mapa s dalšími informacemi o areálu ›

Provozní doba Nahoru

Provozní doba areálu

Sobota 17.5.2014 od 10:00 hod. do 21:00 hod.
Neděle 18.5.2014 od 10:00 hod. do 18:00 hod.

Provozní doba pokladny

Sobota 17.5.2014 od 10:00 hod. do 20:00 hod.
Neděle 18.5.2014 od 10:00 hod. do 17:00 hod.

Doprava Nahoru

Areál bývalého výstaviště za OC Plaza, Plzeň Radčická 2, 301 00 Plzeň souřadnice GPS - Loc: 49°45'6.112"N, 13°22'13.913"

Autem Parkování ZDARMA

Po dobu trvání festivalu je možné zaparkovat na velkokapacitním parkovišti u OC Plzeň Plaza zcela zdarma.

Vlakem http://jizdnirady.idnes.cz/ vlakyautobusy/spojeni/

Cílová stanice Plzeň Hlavní nádraží, na tramvajové zastávce Hlavní nádraží ČD nasedněte na tramvaj č. 2, cílová zastávka je Výstaviště. Areál festivalu se nachází za OC Plaza. Doporučujeme projít nákupním centrem.

Autobusem http://jizdnirady.idnes.cz/ vlakyautobusy/spojeni/

Cílová stanice CAN Plzeň / OC Plaza je vzdálena zhruba 200 m ve směru tramvaje č. 2 do centra.

Jízdomat.cz
Domluvte se a přijeďte na APETIT FESTIVAL spolujízdou přes Jízdomat! Spolujízda je moderní způsob dopravy, kdy řidič nabídne volné místo v autě a spolujezdci si mohou přisednout. Společně tak ušetří dost času i peněz a přispívají k lepšímu životnímu prostředí. Nabídku spolujízdy na APETIT FESTIVAL vložíte i naleznete na www.jizdomat.cz/apetit-festival-plzen. Nechte se svézt spolujízdou.

Ubytování Nahoru

Předem bychom vám doporučili ubytování v kvalitním a přitom cenově dostupném hotelu Astory****, který se stal partnerem APETITFESTIVALU. Pokud se vám poštěstí, můžete zde potkat i známé tváře festivalu.

Hotel Astory **** — Plzeň http://www.astory.cz

Dětský koutek Nahoru

Ve festivalovém areálu bude připraven RIO MARE dětský koutek, jehož součástí budou nafukovací atrakce, zábavně naučný program.

Pravidla hlídání:
  • Hlídání bude probíhat ve stanu určeném pro tuto aktivitu a jeho okolí v době festivalu.
  • Rodiče musí předložit k nahlédnutí svůj platný občanský průkaz.
  • Jelikož kapacita stanu je omezena, rodiče si vždy po 30 minutách musí přijít prodloužit dobu hlídání, nebo ji ukončit, aby byla možnost i pro ostatní.
  • Děti budou hlídané zaměstnanci profesionální agentury, kteří mají pro tyto účely kvalifikaci a zkušenosti.
  • Hlídání bude probíhat formou výtvarných a sportovních aktivit.

Dodatečné informace Nahoru

Zakoupením vstupenky návštěvník bezvýhradně souhlasí s organizačním řádem a pokyny pro návštěvníky na APETIT FESTIVALU.

Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje.
Změna programu vyhrazena.

Měna

V prostorách areálu je základní měnou česká koruna.

První pomoc / Zdravotní služba

Na festivalu bude k dispozici stan zdravotní služby, který bude viditelně označen a bude umístěn blízko hlavního podia festivalu. Otevřen bude po celou dobu konání festivalu. V případě úrazu mimo dosah festivalové služby volejte telefony 155 nebo 112.

Psi a další zvířata

Psi a jiná zvířata mohou do areálu pouze na vodítku a s náhubkem. Je zakázáno jejich volné pobíhání po areálu.

Hygiena

V areálu bude umístěn dostatečný počet mobilních WC a žlaby s tekoucí vodou.

Občerstvení

Alkohol a tabákové výrobky budou prodány jen návštěvníkům nad 18 let věku.

Ztráty a nálezy

Pokud najdete cizí věc, odneste ji prosím na jednu z pokladen u vchodu do areálu. Tam ji od vás převezmou naši zaměstnanci a v případě možné identifikace vrátí majiteli. V případě nemožnosti identifikace ztracené věci se věc uschová u pořadatele až do samého konce konání festivalu,tj. do neděle 18.5.2014 do 19:00 hod. V případě že se nepřihlásí jiný majitel, bude tato ztracená věc vydána až po této hodině. Případné ztráty můžete po festivale hlásit na emailu: petr@apetitfestival.cz. Nálezy Vám budou poté zaslány poštou na sdělenou adresu.

Fotografování, nahrávání a natáčení

Jako pořadatelé festivalu jsme smluvně vázáni k tomu, že hudební a jiná vystoupení nebudou žádným způsobem zaznamenávána profesionální záznamovou technikou. Do areálu není dovoleno vnášet profesionální fotoaparáty, kamery a audio nahrávací zařízení. U vchodu do areálu festivalu i na jiných místech jsou návštěvníci podrobeni kontrole bezpečnostní služby, která je povinna nevpustit do areálu žádné osoby s výše uvedenými zařízeními. Povoleny jsou pouze kompaktní a digitální fotoaparáty. Posouzení, zda dané zařízení je či není profesionální, náleží výhradně bezpečnostní službě. Doporučujeme všem návštěvníkům, aby nechali tato zařízení doma a předešli tak možným incidentům na místě. Pokud fotíte pro některé media, je nutné kontaktovat s předstihem pořadatele s žádostí o fotopass.

Bezpečnost

Pro příjemný a bezproblémový chod festivalu je nutné dodržovat pokyny pořadatelů a bezpečnostní služby. Bezpečnostní služba slouží k ochraně návštěvníků, střežení areálu a zařízení festivalu. Pracovníci bezpečnostní služby jsou jednotně oblečeni a označeni nápisem SECURITY.

Bezpečnostní služba má mimo jiné pravomoci: kontrola vstupenek a identifikačních náramků při vstupu do areálu festivalu i při pohybu uvnitř areálu po celou dobu konání festivalu vč, namátkových kontrol, osobní prohlídka při vstupu do areálu (kontrola zákazu vnášení nebezpečných a nepovolených předmětů), vyvedení osoby z areálu festivalu (osoba bez platné vstupenky či poškozeného identifikačního náramku, agresivní osoba, silně podnapilá osoba, neautorizovaní prodejci porušující smlouvu o prodeji, nebezpečné osoby a podobně), zamezení vstupu do prostor nevyhrazených veřejnosti, ochrana návštěvníků, účinkujících a festivalového zařízení.

Identifikační náramky

Identifikační náramky dostanou pouze festivaloví hosté a personál nutný k chodu festivalu. Náramek opravňuje kdykoliv v otevíracích hodinách festivalu areál opustit a zase se vrátit. Identifikační náramek je nepřenosný a při závažném poškození neplatný. Každý návštěvník je povinen se při vstupu do areálu festivalu prokázat bezpečnostní službě. V případě neplatného/poškozeného náramku či nemožnosti se prokázat, nebude umožněn vstup, popřípadě bude dotyčný vyveden bezpečnostní službou ven z areálu.

Propagace firem a prodej zboží

Propagace firem a prodej zboží je na festivale možný jen po domluvě s organizátorem, kterého můžete kontaktovat na petr@apetitfestival.cz. V případě porušení tohoto ustanovení bude dotyčný vyveden bezpečnostní službou ven z areálu a předán policii.

Nahoru
youtube