Plzeň Pardubice
Gurmáni ocenili St. Patricka a Svijany.

Gurmáni ocenili St. Patricka a Svijany.

Druhý den Apetit Festivalu na pardubickém závodišti dnes vyvrcholil vyhlášením nejlepší východočeské restaurace a pivovaru roku 2013. Vítěze vybírali sami návštěvníci festivalu. Titulem „Východočeská restaurace roku 2013“ se od této chvíle může pyšnit restaurace St. Patrick z Pardubic. Jako „Pivovar roku 2013“ zvolili milovníci zlatavého moku pivovar Svijany.

 

 

„V silné konkurenci pivovarů se na druhém místě umístil pivovar Pernštejn, jako třetí pivovar Rohozec, čtvrté místo obsadil pivovar Rychtář a pátou pozici pivovar Černá hora. Z nabídky 15 TOP restaurací návštěvníkům nejvíc chutnalo v pardubické restauraci St. Patrick, jako další se umístila restaurace Krčma krále Artuše ze Slatiňan, bronzová pozice patří pardubické restauraci La Cabaňa, čtvrté místo obsadila restaurace Bonté z Pardubic a páté místo královéhradecká restaurace Pod Věží – hotel Vacek,“ doplňuje kompletní pořadí Martin Nauš z pořádající agentury Motor AG, s. r. o.

První ročník Apetit Festivalu v Pardubicích zaznamenal výbornou návštěvnost. Za dva dny dorazilo na festival 25 tisíc návštěvníků. Ti mohli zhlédnout kuchařské show známých osobností, ochutnat gurmánská menu špičkových restaurací, „okoštovat“ desítky druhů piv, česká i moravská vína. Kromě show Zdeňka Pohlreicha, Romana Pauluse či Ondřeje Slaniny a Filipa Sajlera z pořadu Kluci v akci návštěvníky zaujal například i Petr Ocknecht, odborník na přípravu pokrmů z hmyzu, a Petr Koukolíček, který se specializuje na molekulární gastronomii. Připraveny však byly i koncerty a to nejlepší ze zábavných stand-up comedy.

 

APETIT FESTIVAL 2013

29. a 30. června 2013 na dostihovém závodišti v Pardubicích

 

www.apetitfestival.cz

youtube