BEKO Fresh Festival 2018

Gurmánský BEKO FRESH festival míří do Liberce. Se Zdeňkem Pohlreichem v hlavní roli

Největší český gurmánský festival dobrého jídla a pití Beko Fresh festival, který má již 8letou tradici, zavítá čtvrtý květnový víkend i do Libereckého kraje a představí to nejlepší ze současné gastronomie.

Liberec se spolu s Plzní, Českými Budějovicemi a Pardubicemi opět stanou hostiteli Beko Fresh festivalu. Nové místo konání, sportovní areál Vesec, se o víkendu 26. a 27. května stane centrem všech gurmánů a gurmetů. Jak je pro tuto událost zvykem, půjde o velkolepý víkend, doslova nabitý bohatým programem z oblasti vysoké gastronomie, zábavou pro všechny a především všudypřítomnou pohodou.

 

Festivalová tour přilákala v minulém roce bezmála 100 tisíc návštěvníků, kteří zkonzumovali celkem 300 tisíc degustačních porcí. Na každém z festivalů se pak představilo 20 top restaurací, 11 pivovarů, které dohromady přivezly na 50 pivních druhů a vytočily 25 tisíc piv, 10 vinařství s 10 tisíci prodanými lahvemi vína a 4 pražírny kávy, které uvařily na 10 tisíc káv.

HVĚZDY FESTIVALU

V rámci programu bude i letos připraveno hned několik pódií, BEKO COOKING STAGE BEKO WORKSHOP STAGE, kde se vystřídají při svých živých cooking show taková esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Roman Paulus, Ivan Vodochodský, Petr Stupka nebo Roman Vaněk.  Za Pilsner Urquell se představí Pavel Zítek, za barmany mixolog Tomáš Kubíček. Na BENCINI CAFFÉ COFFEE STAGE vystoupí neodolatelný Roberto Trevisan a mnoho dalších odborníků na kávu. Ochutnej společné století u příležitosti 100 let vzniku Československa přiblíží kuchařská show šéfkuchaře Radka Davida, která vznikla za podpory agentury Czech Tourism. Návštěvníci se mohou také těšit na mnoho známých tváří z televizní obrazovky TV Prima, jako například na moderátorku Sandru Parmovou, která opět provede přítomné kulinářskými workshopy.

SOUTĚŽ O SEVEROOČESKOU RESTAURACI ROKU

Po celou dobu konání festivalu můžou návštěvníci degustovat menu vybraných top restaurací severočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty.

Tím ale nabídka jídel nekončí! Netradiční a zážitková gastronomie bude zastoupena restauracemi s nabídkou molekulární  mixologieextrémního cateringu i entomofágie neboli pojídání hmyzu. Na své si přijdou i vyznavači exotické kuchyně, tentokrát z Vietnamu nebo Srí Lanky, a dalších ojedinělých kuchařských konceptů.

Festivalový areál zaplní stánky s českými i zahraničními delikatesami z různých koutů světa. Z občerstvení nebude chybět rozmanitá nabídka produkce rodinných minipivovarů, koktejlových a fresh barů. Milovníci piva Pilsner Urquell, se mohou těšit na vynikající plzeňský ležák, který si v rámci „školy čepování piva“ mohou pod profesionálním dohledem sami načepovat. O chuťové pohárky návštěvníků se v kategorii „Vinařství“ postará několik zástupců rozličných vinařství, která k degustaci nabídnou nepřeberné množství špičkových vín. Hlavním vinařstvím je i pro tento ročník Vinařství Piálek & Jäger z jižní Moravy. Tradičně se v Liberci představí i držitelé značek Regionální potravina a Výrobek roku Libereckého kraje.

VYSOKÁ ÚROVEŇ FESTIVALU SE NEOBEJDE BEZ PODPORY

Vysokou úroveň festivalu dokládá i fakt, že se Beko Fresh Festival 2018 v Liberci pořádá pod záštitou primátora Liberce Tibora Batthyányho a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. Velký dík patří i titulárnímu partnerovi festivalu společnosti Beko.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK JE VÝHODNĚJŠÍ

Pro všechny zájemce jsme připravili možnost zakoupit si vstupenky v předprodeji v sítích GoOut, TicketPortal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky.

Cena vstupenky v předprodeji (100 Kč za osobu) zahrnuje navíc lákavý bonus v podobě „školy čepování piva“ Pilsner Urquell s pravým Masterem Bartenderem!

KDE A KDY NÁS NAJDETE

Sportovní areál VESEC – pozor, změna místa konání festivalu oproti minulému roku!

Sobota,   26. května 10 – 20 h

Neděle,   27. května 10 – 17 h

 

Vstupné:

Na místě: 100 Kč jednodenní vstup

Předprodej s bonusem: 100 Kč vstup +  škola čepování piva Pilsner Urquell

ZTP a děti do 130 cm vstup zdarma

 

Vstup do areálu:

  • hlavní vstup u sportovního okruhu areálu Vesec

Parkování:

  • ZDARMA parkování u sportovního areálu VESEC

Kyvadlová doprava:

  • ZDARMA Kyvadlová doprava z nádraží MHD u OC Fórum Liberec

Hlasování o titul „Severočeská restaurace roku 2018“

Hlasuj a vyhraj

Hlasuj o tom, kdo získá titul Severočeská restaurace roku 2018 a vyhraj ceny v hodnotě 32tis. Kč. Výherce bude vylosován v neděli 27.5. v 16:00 hod na hlavním pódiu festivalu. Pro zařazení do slosování je podmínkou uvést na hlasovací kupón, který najdete na vstupence, celé jméno a email.

Pravidla hlasování:

1) Každý platící návštěvník dostane u vchodu vstupenku s hlasovacím kupónem.

2) Kupony se vhazují do centrálního boxu umístěného na hlavní ploše (stan označený symbolem soutěž).

3) Od každého návštěvníka si kupon přebere hosteska, která lístek označí soutěžním číslem požadované restaurace a vhodí za vaší přítomnosti do centrálního boxu.

4) Pokud chcete být zařazeni do slosování o ceny od partnerů soutěže v hodnotě 32.000,-Kč, napište na kupón celé jméno a emailovou adresu, na kterou vás budeme v případě vylosování kontaktovat.

5) O vítězi v kategorii Severočeskou restaurace roku 2018 rozhodne i odborná porota, která se bude skládat z osob z řad známých kuchařů, účinkujících v hlavním programu Beko Fresh festivalu. Jejich rozhodnutí bude mít stejnou hodnotu, jako celkové pořadí určené hlasy od návštěvníků.

6) Termín hlasování a předání cen:

26.5. od 10:00 do 20:00

27.5. od 10:00 do 14:00

poté budou hlasy sečteny, vyhlášen vítěz hlasování a vylosován návštěvník, který obdrží hodnotné ceny. K předání cen a zveřejnění výsledku soutěže dojde v 16:00 na hlavním pódiu festivalu.

Podrobné informace

Copyright © 2021 Pigs production s.r.o. | Kontakt | Web od Beneš & Michl
facebook