Bosch Bosch Jihočeský kraj České Budějovice

OCHUTNEJ SVĚT se Zdeňkem Pohlreichem a dalšími, na BOSCH FRESH FESTIVALU, největším českém festivalu dobrého jídla a pití!

České Budějovice se spolu s dalšími městy, kterými jsou Plzeň, Pardubice a Liberec, stanou hostiteli Bosch Fresh festivalu roku 2017. Že se jedná o prvotřídní akci, potvrzuje i fakt, že záštitu nad celým projektem převzal ministr zemědělství Marián Jurečka.  Jak je již pro tuto událost řadu let zvykem, půjde o velkolepý víkend, doslova nabitý špičkovým programem, skvělou gastronomií, známými tvářemi a hlavně všudypřítomnou pohodou.   Svým podtitulem OCHUTNEJ SVĚT! láká festival návštěvníky k degustaci vybraných zahraničních pokrmů a delikates.

Festival již působil v řadě měst. Šest let je stabilním bodem programu města Plzeň, dlouhá léta je zakotven v Pardubicích, navštívil Prahu a Brno. Jenom loňský ročník festivalu přilákal bezmála 100 tisíc návštěvníků, kteří zkonzumovali celkem 300 tisíc degustačních porcí. Na každém z festivalů se pak představilo 20 top restaurací, 11 pivovarů, které dohromady přivezli až 50 pivních speciálů a vytočili 25 tisíc piv, 10 vinařství, s celkem 5 tisíci prodanými lahvemi vína, 4 pražírny kávy a 10 tisíc uvařených káv.

V rámci programu bude i letos připraveno hned několik pódií, z nichž dominantní je hlavní Bosch cooking stage, na které se vystřídají taková esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák, Petr Stupka, Ivan Vodochodský a další, se svými živými show. Kromě kuchařů se mohou návštěvníci setkat také s řadou známých tváří z televizní obrazovky, jako například se Sandrou Parmovou, která bude po celý víkend provázet kulinářskými workshopy nebo hercem Vietem Anh Doan, alias Liu ze seriálu Ohnivý kuře, s jeho vietnamským menu.

Další a neméně důležitou součástí festivalu je již zmíněná a velmi oblíbená Bosch workshop stage. Jedná se o interaktivní pódium, na kterém se budou střídat všechny kuchařské hvězdy a uvaří nejen pro lidi, ale i s lidmi a vybraní šťastlivci budou mít jedinečnou příležitost si s mistrem kuchařem některou z jeho specialit připravit.

Tím ale program zdaleka nekončí! Po celou dobu konání festivalu můžou návštěvníci degustovat menu TOP restaurací jihočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty.

O netradiční pohlazení chuťových pohárků se postará zážitková gastronomie, jako například molekulární a extrémní catering nebo svět entomofágie – neboli pojídání hmyzu.

Zajímavým bodem letošního ročníku je ale i objevování různých světových kuchyní a specialit. „V minulých letech jsme si všimli velkého zájmu lidí o vše, co souvisí se zahraniční gastronomií. Proto jsme se rozhodli pojmout letošní ročník jako takovou malou cestu napříč kulinářským světem. Návštěvníci tak mohou ochutnat kuchyni indickou, vietnamskou, americkou, francouzskou, středomořskou a další“, uvádí Petr Jirásek, pořadatel festivalu.

Pro milovníky lahodných moků, jako jsou víno a pivo, budou připraveny ochutnávky z české i zahraniční produkce nejlepších vinařství a představí se známé i menší, či rodinné pivovary. A opomenout nelze ani kávu, která k jídlu neodmyslitelně patří. Na coffee stagi všem fanouškům dobré kávy mistři svého oboru, baristé, předvedou vše, od pražení kávy, přes latté art až po odborné přednášky a workshopy.

Na své si přijdou prostě všichni, od pivních nadšenců, přes milovníky světové kuchyně až po rodiny s dětmi.

 „Věříme, že první ročník festivalu v Českých Budějovicích přiláká, stejně jako na BOSCH FRESH FESTIVALECH v ostatních městech, desetitisíce gurmánů a že se stane inspirací pro všechny, kdo holdují dobrému jídlu a pití“ dodává Petr Jirásek, pořadatel festivalu.

Pro zájemce připravili navíc organizátoři poprvé v historii možnost, zakoupit si vstupenky v předprodeji v síti Ticketportal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky. Výhodná cena vstupenky 100 Kč obsahuje jednodenní vstup na kterýkoliv den vybraného festivalu a dárek v hodnotě 40 Kč v podobě oroseného ležáku Pilsner Urquell, který si můžou návštěvníci sami, za asistence a výkladu Mastera Bartendera, načepovat do skla.

Festival se uskuteční 6. a 7. května 2017, na Výstavišti České Budějovice. V sobotu bude v celém areálu probíhat program mezi 10:00-20:00 a v neděli pak od 10:00 do 17:00 hodin. (vstupné na místě je v sobotu i v neděli 100,-Kč).  

Copyright © 2023 Pigs Production s.r.o. a Motor AG s.r.o. | Kontakt | Web od Beneš & Michl
facebook