Největší gurmánský festival dobrého jídla a pití plný kuchařských es BEKO FRESH FESTIVAL zamíří o víkendu do západočeské Plzně

Největší český gurmánský festival dobrého jídla a pití BEKO FRESH festival míří na západ Čech. Akci, která má již osmiletou tradici, bude tento víkend hostit areál bývalého výstaviště za OC Plzeň Plaza.

V sobotu 19. května od 10 do 20 hodin a v neděli 20. května od 10 do 17 hodin tam budou připravena čtyři pódia. Na nich bude k vidění nejen klasická gastronomie, ale také extrémní catering či molekulární mixologie. „Na své si přijdou i vyznavači exotické kuchyně z Vietnamu nebo Srí Lanky, příznivci výborné kávy a entomofagie, tedy pojídání hmyzu,“ řekl za organizátory BEKO FRESH festivalu Petr Jirásek.

Po oba dva dny budou v Plzni k vidění samá kuchařská esa. Při svých živých cooking show se v sobotu vystřídají Marcel Ihnačák, Petr Stupka nebo Roman Vaněk, v neděli dorazí i Zdeněk Pohlreich.

Návštěvníci se mohou těšit též na barmanského mixologa Tomáše Kubíčka, školu čepování piva s Václavem Berkou nebo na „hmyzího“ kuchaře Petra Ocknechta. Přijedou i hvězdy známé z obrazovek televize Prima Sandra Parmová, Eva Čížkovská, Eva Decastelo, Monika Leová, Matěj Rychlý, Klára Michalová a Denisa Pfauserová.

Po celou dobu konání festivalu bude možné degustovat menu vybraných top restaurací padočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. „O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty,“ dodal Petr Jirásek.

Festivalový areál zaplní stánky s českými i zahraničními delikatesami z různých koutů světa. Nebude chybět ani rozmanitá nabídka produkce pivovarů v čele s hlavním partnerem Pilsner Urquell, koktejlových a fresh barů.

O slavnostní zahájení atraktivního programu se v sobotu před polednem postarají starostové plzeňských městských obvodů 1 a 3 Miroslav Brabec a Radislav Neubauer. Vítěze sledovaných soutěží vyhlásí v neděli v 16 hodin také 1. náměstek primátora města Plzně Martin Baxa, pod jehož záštitou se festival v Plzni koná.

Vstupenky na BEKO FRESH festival si můžete zakoupit v předprodeji v sítích GoOut, TicketPortal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky. Jejich cena v předprodeji (100 korun za osobu) navíc zahrnuje lákavý bonus v podobě „školy čepování piva“ Pilsner Urquell s pravým Masterem Bartenderem!

„Na místě pak bude jednodenní vstup stát 150 korun. Děti do 130 centimetrů a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma,“ poznamenal za pořadatele BEKO FRESH festivalu Petr Jirásek.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE K BEKO FRESH FESTIVALU PLZEŇ

 

KDY SE AKCE KONÁ:

Sobota 19. května: 10 až 20 hodin

Neděle 20. května: 10 až 17 hodin

 

KDE NÁS NAJDETE:

Prostory OC Plzeň Plaza, areál bývalého výstaviště, Radčická ulice 2, 301 00  Plzeň

 

VSTUPNÉ:

Na místě: 150 Kč - jednodenní vstup

Předprodej s bonusem: 100 Kč vstup + škola čepování piva Pilsner Urquell

ZTP a děti do 130 cm - vstup zdarma

 

VSTUP DO AREÁLU:

Jediný vstup do festivalového areálu najdete v nultém patře OC Plzeň Plaza. Budou zde umístěny pokladny s prodejem vstupenek, které si bude možné koupit pouze v místě konání. Akreditovaní hosté festivalu a výherci soutěží se mohou hlásit u pokladny označené nápisem Akreditace.

Po opuštění festivalového areálu se do něj můžete vrátit, ale pouze po označení razítkem. To si vyžádejte u personálu, který bude přítomný u hlavního vchodu.

 

PARKOVÁNÍ:

Parkování je možné ZDARMA v parkovacím domě u OC PLAZA, v bezprostřední blízkosti festivalu.

Po naplnění této kapacity pro Vás máme další tři tipy parkování:

Kapacita parkovacích míst je omezená, proto doporučujeme zvolit dopravu na akci pomocí městské hromadné dopravy (MHD).

Více informací o BEKO FRESH festivalu najdete na webu www.freshfestival.cz, Facebook Fanpage nebo na Instagram.com/fresh_festival.

  

  

  

Copyright © 2021 Pigs production s.r.o. | Kontakt | Web od Beneš & Michl
facebook