Nejlepší restaurací je Kozlovna Doubravka. Na Fresh festival si našly cestu desetitisíce lidí

Plzeň, 21. května 2018 - Západočeskou restaurací roku 2018 se stala restaurace Kozlovna Doubravka. Rozhodli o tom svými hlasy návštěvníci a odborná porota FRESH Festivalu, který se konal od 19. do 20. května v Plzni. Stříbrnou příčku obsadil Lokál Pod Divadlem a bronz si odneslo Arnie's bistro. Do prostor OC Plzeň Plaza si o víkendu našly cestu  desetitisíce lidí.

 

Atmosféra byla skvělá. Jsem moc rád, že se nám podařilo gurmánské zážitky a kuchařské hvězdy přiblížit většímu množství lidí,“ zhodnotil organizátor Beko FRESH Festivalu Petr Jirásek.

 

Diváky nadchli svými kuchařskými show a workshopy známí šéfkuchaři i populární osobnosti, a to hned na dvou pódiích - Beko Cooking Stage a Beko Workshop Stage. Taje svého kuchařského umění jim prozradili Marcel Ihňačák, Roman Vaněk i Petr Stupka, svým nenapodobitelným způsobem pobavil Zdeněk Pohlreich. „Ten do Plzně přijel rovnou z amerického Memphisu, kde reprezentoval Českou republiku na barbecue festivalu,“ poznamenal k nedělnímu vystoupení Pohlreicha Jirásek.

 

V obležení davů lidí byly na festivalu stánky jednotlivých restaurací, ale také stánky pivovarů a minipivovarů. Návštěvníci si nenechali ujít ani molekulární mixologii, extrémní catering či pochutiny z hmyzu. Dlouhé fronty byly také u stánku s rolovanou zmrzlinou. A pozornost přilákala i kuchařská show šéfkuchaře Radka Davida Ochutnej společné století přichystaná k příležitosti 100 let vzniku Československa.

 

Širokou škálu vín pak představil sommelier Kamil Piálek z vinařství Piálek&Jäger, který celý víkend na hlavní stagi snoubil speciality šéfkuchařů se skvělými víny.

 

Hlavním pivovarem festivalu se opět stal místní pivovar Pilsner Urquell. Kromě mnoha a mnoha vytočených orosených ležáků se mohli návštěvníci dozvědět i to, co o pivu nevěděli. Prostřednictvím školy čepování piva všem nadšeným pivařům sládek plzeňského pivovaru vysvětlil, jak načepovat tu správnou míru a mnoho dalšího.

 

BEKO FRESH FESTIVAL V PLZNI

19. a 20. května 2018, prostory OC Plzeň Plaza

  

  

  

  

  

Copyright © 2021 Pigs production s.r.o. | Kontakt | Web od Beneš & Michl
facebook