Nejlepší východočeskou restaurací je Restaurant Dašické Sklepy. Na Beko Fresh festival si na pardubické závodiště našly cestu desetitisíce lidí | Beko Fresh Festival

Nejlepší východočeskou restaurací je Restaurant Dašické Sklepy. Na Beko Fresh festival si na pardubické závodiště našly cestu desetitisíce lidí

 

Východočeskou restaurací roku 2018 se stala restaurace Dašické Sklepy. Rozhodli o tom svými hlasy návštěvníci a odborná porota BEKO Fresh Festivalu, který se konal od 16. do 17. června na pardubickém závodišti. Stříbrnou příčku obsadila restaurace Tiburón a bronz restaurace Na Bídě. Do dějiště slavných dostihů, Agrofert Parku, si o víkendu našly cestu desetitisíce milovníků dobrého jídla a pití.

Atmosféra byla skvělá. Jsem moc rád, že se nám podařilo gurmánské zážitky a kuchařské hvězdy přiblížit takovému množství lidí,“ zhodnotil organizátor BEKO Fresh Festivalu Martin Nauš.

Diváky nadchli svými kuchařskými show a workshopy známí šéfkuchaři i populární osobnosti, a to hned na dvou pódiích – BEKO Cooking Stage a BEKO Workshop Stage. Taje svého kuchařského umění jim prozradili Marcel Ihnačák, Roman Vaněk i Petr Stupka, svým nenapodobitelným způsobem pobavil Zdeněk Pohlreich.

V obležení davů byly na oblíbeném gurmánském festivalu stánky jednotlivých restaurací, ale také pivovarů a minipivovarů. Návštěvníci si nenechali ujít ani molekulární mixologii, extrémní catering či pochutiny z hmyzu. Pozornost přilákala i kuchařská show šéfkuchaře Radka Davida Ochutnejme společné století přichystaná k příležitosti 100 let vzniku Československa.

Širokou škálu vín pak představil someliér z vinařství Piálek & Jäger, který celý víkend na hlavní stagi snoubil speciality šéfkuchařů se skvělými víny.

Hlavním pivovarem festivalu se opět stal pivovar Pilsner Urquell. Kromě mnoha vytočených orosených ležáků se mohli návštěvníci dozvědět i to, co o pěnivém zlatavém moku dosud nevěděli. Prostřednictvím školy čepování piva si měli možnost sami zájemci pod odborným dohledem zkusit, jak načepovat tu správnou míru a mnoho dalšího.

  

  

  

  

  

Copyright © 2018 Pigs Production s.r.o. a Motor AG s.r.o. | Kontakt | Web od Beneš & Michl
facebook