Plzeň Pardubice
Apetit Festival začíná už tento víkend

Apetit Festival začíná už tento víkend

Kuchařské show známých osobností, gurmánská menu špičkových restaurací, nabídka desítek druhů piv malých pivovarů, česká i moravská vína, koncerty a to nejlepší ze stand-up comedy. To všechno nabídne Apetit Festival 2013, který už tuto sobotu 29. června otevírá brány milovníkům dobrého jídla a pití a zavře je až v neděli 30. června ve večerních hodinách, kdy bude slavnostně vyhlášena Východočeská restaurace roku 2013 a Pivovar roku 2013.

 

Na hlavním kuchařském pódiu se představí hvězdy jako Zdeněk Pohlreich, Ondřej Slanina a Filip Sajler z pořadu Kluci v akci, Petr Koukolíček – odborník na molekulární gastronomii, držitel michelinské hvězdy Roman Paulus, Veronika Koko Kokešová, známá z pořadu MENUdomu.cz nebo Petr Ocknecht, odborník na entomofagii.

„Právě entomofagie patří mezi speciality festivalu. Jedná se o přípravu pokrmů z hmyzu a návštěvníci tak budou mít možnost ochutnat například cvrčka na másle, saranče podávané s kuskusem a ovocný tvaroh se sušenými červy,“ přibližuje netradiční nabídku Apetit Festivalu Martin Nauš z pořádající agentury Motor AG, s. r. o.

 

O přízeň návštěvníků se bude svými degustačními menu ucházet 15 TOP restaurací, které budou usilovat o získání titulu Východočeská restaurace roku 2013. Návštěvníci svými hlasy tak budou mít možnost zvolit restauraci, kde jim chutnalo nejvíc. Souboj o titul Pivovar roku 2013 pak svede také 20 pivovarů a minipivovarů, které pro milovníky pěnivého moku připravily opravdové lahůdky. I tohoto hodnocení se zúčastní sami hosté festivalu. „Rozhodli jsme se hlasování podpořit cenami pro hlasující v hodnotě 16 tisíc korun. Výherce ceny bude losován každý den festivalu a to 29. června ve 20.00 hodin a 30. června v 17.00 hodin na hlavním podiu festivalu,“ doplňuje organizátor akce Martin Nauš.

Návštěvníkům, kteří v sobotu nestihnou ochutnat všechno, co by chtěli, doporučují organizátoři užít si Apetit Festival i druhý den. „V neděli předpokládáme menší návštěvnost a pro hosty bude tedy návštěva pohodlnější a v klidu si budou moci vychutnat všechno, co se bude nabízet,“ uzavírá Nauš.

APETIT FESTIVAL 2013

29. a 30. června 2013 na dostihovém závodišti v Pardubicích

 

www.apetitfestival.cz

youtube