Plzeň Pardubice
Na Apetit Festival můžete přijít i v neděli

Na Apetit Festival můžete přijít i v neděli

Kuchařské show známých osobností, gurmánská menu špičkových restaurací, nabídka desítek druhů piv malých pivovarů, česká i moravská vína, koncerty a to nejlepší ze zábavných stand-up comedy. To všechno nabízí Apetit Festival 2013, který již dnes otevřel brány milovníkům dobrého jídla a pití a zavře je až v neděli 30. června ve večerních hodinách, kdy bude slavnostně vyhlášena Východočeská restaurace roku 2013 a Pivovar roku 2013. Dnešní návštěvnost je vskutku neuvěřitelná – dvacet tisíc lidí!

Návštěvníci dnešního dne mohli na hlavním podiu vidět Zdeňka Pohlreicha, zítra se mohou těšit na držitele michelinské hvězdy Romana Pauluse, na Ondřeje Slaninu a Filipa Sajlera z pořadu Kluci v akci a také na Petra Ocknechta, odborníka na entomofagii.

„Právě entomofagie patří mezi speciality festivalu. Jedná se o přípravu pokrmů z hmyzu a návštěvníci tak budou mít možnost ochutnat například cvrčka na másle, saranče podávané s kuskusem a ovocný tvaroh se sušenými červy,“ přibližuje netradiční nabídku Apetit Festivalu Martin Nauš z pořádající agentury Motor AG, s. r. o.

 

 

O přízeň návštěvníků se svými degustačními menu uchází 15 TOP restaurací, které usilují o získání titulu Východočeská restaurace roku 2013. Návštěvníci svými hlasy mohou zvolit restauraci, kde jim chutnalo nejvíc. Souboj o titul Pivovar roku 2013 pak svádí také 20 pivovarů a minipivovarů, které pro milovníky pěnivého moku připravily opravdové lahůdky. I tohoto hodnocení se zúčastní sami hosté festivalu. „Rozhodli jsme se hlasování podpořit cenami pro hlasující v hodnotě 16 tisíc korun,“ doplňuje organizátor akce Martin Nauš.

V neděli předpokládáme menší návštěvnost a pro hosty bude tedy návštěva pohodlnější a v klidu si budou moci vychutnat všechno, co se bude nabízet,“ uzavírá Nauš.

APETIT FESTIVAL 2013

29. a 30. června 2013 na dostihovém závodišti v Pardubicích

 

www.apetitfestival.cz

youtube